Reklama

NEWSLETTER

wpisz adres e-mail:

zapisz  wypisz  

aktualności gospodarcze artykuły szkoleniowe informacje z firm
szkolenia firmy szkoleniowe windykacja produkty finansowe targi i wystawy

W PartnerHandel.pl udostępniamy Największą Giełdę Biznes Ofert


SZTUKA WOJNY


BIBLIA HANDLOWCA

INFORMACJE Z FIRM

ASTOR kibicuje zawodnikom Robocomp 2013

Podejmij wyzwanie i walcząc z czasem, podążaj za linią… Zepchnij z dojo zaskoczonego przeciwnika… Czwarta edycja Festiwalu Robotyki ROBOCOMP po raz kolejny zgromadzi, w sobotę 11 maja, tłumy ambitnych studentów i miłośników nowoczesnych technologii. ASTOR, dystrybutor robotów Kawasaki i Epson SCARA, został Złotym Sponsorem i patronem kategorii ASTOR LineFollower. Festiwal organizowany jest przez Koło Naukowe INTEGRA, działające przy Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH.

Festiwal Robotyki ROBOCOMP od kilku lat wpisuje się w kalendarz największych polskich imprez związanych z tematyką robotyki amatorskiej. W ubiegłorocznych międzynarodowych zawodach wystartowało blisko sto mobilnych konstrukcji.

Organizator zapewnia, że każdy uczestnik poczuje smak rywalizacji i będzie miał możliwość zaprezentowania swojego robota, a zwiedzający w każdym wieku znajdą coś dla siebie - zarówno zapaleńcy automatyki i elektroniki, jak również dzieci wraz z rodzicami.

Główną atrakcją Festiwalu są zawody robotów organizowane na wzór turniejów odbywających się w całej Europie. Co roku uczestniczy w nich kilkadziesiąt robotów. Zawody odbędą się w kategoriach: ASTOR LineFollower, LineFollower Enhanced, StandardSumo, MiniSumo, Motorola Solutions Freestyle oraz kilku innych kategoriach pokazowych.

W szranki staną ze sobą konstruktorzy robotów śledzących linie, gdzie jak w Formule Pierwszej liczy się czas najszybszego przejazdu. Na specjalnie przygotowanych ringach walczą roboty sumo w różnych wariantach wagowo-rozmiarowych. Roboty „myszy” szukają wyjść z labiryntów, a naśladujące pająki roboty kroczące walczą o jak najszybsze pokonanie toru pełnego przeszkód.

Wielkim zainteresowaniem cieszą się roboty prezentowane przez cały czas trwania Festiwalu w kategorii Freestyle. W tej kategorii nie obowiązują żadne ograniczenia - twórcy mogą swobodnie popisać się swoją kreatywnością i inwencją twórczą. Dzięki temu często można się natknąć na nietypowe rozwiązania, cieszące oko efekty wizualne, a nawet roboty naśladujące układy taneczne!

Rafał Wędrychowicz z Koła Naukowego INTEGRA i jednocześnie ambasador firmy ASTOR na AGH, komentuje: „Współpraca firmy ze środowiskiem studenckim stwarza nowe możliwości rozwoju dla młodych ludzi. Dzięki zaangażowaniu firmy, zawodnicy mogą nie tylko rywalizować między sobą w zawodach robotów, ale także poznać nowoczesne technologie prezentowane na stoisku ASTORa z robotami przemysłowymi.  Możliwość zetknięcia się z profesjonalnym sprzętem z pewnością będzie motywacją dla pasjonatów robotyki do ciągłego rozwoju i udoskonalania swoich konstrukcji.”

Festiwal ROBOCOMP to nie tylko zawody robotów i rywalizacja. Koło Naukowe INTEGRA zadbało o to, by nie zabrakło atrakcji dla osób w każdym wieku. W trakcie festiwalu odbywają się warsztaty robotowe ASTORa dla najmłodszych kibiców, pozwalające nawiązać im pierwszy kontakt z elektroniką i robotyką. Jest to dla nich niezapomniane przeżycie, będące często pierwszym krokiem na drodze do budowy własnego robota.

Firma ASTOR chętnie angażuje się we wspieranie zawodów robotów mobilnych, propagując jednocześnie swoje autorskie wydarzenie – ASTOR Robot Challenge, które od kilku lat odbywa się podczas sosnowieckich targów automatyki i robotyki przemysłowej.

Więcej o Festiwalu Robotyki ROBOCOMP na stronie  http://www.robocomp.info/ oraz na Facebooku.Firma ASTOR jest dystrybutorem produktów automatyki, dostawcą rozwiązań biznesowych oraz usług, które wspierają podnoszenie efektywności i konkurencyjności Klientów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze. Systemy dostarczane przez ASTOR pozwalają na obniżanie kosztów produkcji oraz kosztów energii, zwiększając tym samym konkurencyjność firm na rynkach: krajowym i międzynarodowym. Jest to spółka z polskim kapitałem, z centralą w Krakowie, posiadająca 7 oddziałów na terenie całej Polski. ASTOR reprezentuje na terenie Polski światowych dostawców automatyki, tj. GE Intelligent Platforms, Invensys Wonderware, Kawasaki Robotics, EPSON, Horner APG i Satel Oy.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych, siedmiokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu” oraz laureatem prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl    


OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)

OFERTY PRACY

więcej ofert pracy

bizmarket.pl :: katalog stron firmowych

-------
-------
P O L E C A M Y

domportal.com.pl

---------

OKNOBRAMA.PL

biznet24.pl

1budownictwo.pl

HANDLOWY

------->

REGULAMIN | O NAS | WSPÓŁPRACA | PARTNERZY | REKLAMA

© 2008 PartnerHandel.pl

programowanie KRONET